dbNET – Konto internetowe Deutsche Bank – pierwsze wrażenia [83]

Człowiek, który cały czas robi to samo najprawdopodobniej otrzyma te same rezultaty. Z taką myślą posiadacz konta w mBanku (i autor tego bloga) wyszedł dziś z domu, by udać się do najbliższego oddziału Deutsche Bank. Celem wyprawy było założenie konta dbNET, a oto co mnie skusiło. W ofercie jest napisane:

 • Bezpłatne prowadzenie konta
 • Karta debetowa do konta – 5zł miesięcznie /lub/ 0zł,
  jeśli miesięcznie dokonasz nią 1 (słownie: jedną) transakcję na dowolną kwotę
 • Bezpłatne pobieranie środków w dowolnym bankomacie

Po wyjściu z oddziału (konto można też założyć korespondencyjnie) wrażenia są pozytywne, choć widać, że Deutsche Bank mistrzem bankowości elektronicznej nie jest:

 • (+) Całość procesu zakładania konta trwała jakieś 20 minut.
 • (+) W teczce z dokumentami jest instrukcja aktywacji kanałów dostępu.
 • (-/-/-) Hasło dostępu do konta jest sześcioznakowe sześciocyfrowe. Litości, moja prababcia na liczydle to rozszyfruje. Zonk.
 • (-/-) Autoryzacja przelewów działa na podstawie listy haseł jednorazowych. Nie ma opcji SMS, o token nie pytałem. Minizonk.
 • (+) Oprocentowanie na koncie w chwili pisania wynosi 0%, czyli norma.
 • (+/+) Dodatkowe konto oszczędnościowe w komplecie z oprocentowaniem 0,25% wyższym (obecnie 4,8%) niż oddzielnie.
 • (+/+) Z konta oszczędnościowego można robić dwa bezpłatne przelewy miesięcznie.

Link do strony z wnioskiem online, choć niestety obfitością informacji nie grzeszy (-) i trzeba dzwonić do infolinii lub udać się do oddziału już grzeszy – dodano odnosniki do ważniejszych dokumentów.

Podsumowanie

Pierwsze wrażenie jest pozytywne, bo rzadko spotyka się konta, które za 0zł dają aż tyle. Martwi mnie kwestia bezpieczeństwa i brak haseł SMS. Co dalej? Zobaczymy. Mam nadzieję że okaże się solidnym kontem internetowym stanowiącym jedno z potrzebnych mi narzedzi finansowych. Jeśli nie to szkoda zmarnowanego potencjału. W chwili pisania wiem zbyt mało, by to rozstrzygnąć…


11.09.2009 – Aktualizacja #1: Byłem dziś w placówce DB. Rzeczywiście hasło do konta jest 6-cyfrowe i nie ma możliwości zmiany jego długości. Jedyną opcja potwierdzania jakichkolwiek operacji na koncie jest lista kodów TAN – Nie ma SMSów, nie ma płatnych tokenów (czyli urządzeń generujących losowy kod dostępu). Więc w sumie, jak ktoś wejdzie na konto bez kodów może sobie jedynie poogladać. Nadal mam mieszane uczucia co do bezpieczeństwa…

12.10.2009 – Aktualizacja #2: Kartą czipową do konta dbNET można robić zakupy przez Internet (Dopiero po miesiącu posiadania konta na to wpadłem). W związku z tym likwiduję konto w Aliorbanku w wraz z nim wypukła kartę debetową.

Komentarze: 83 - dodaj swój »

 1. olga says:

  Mnie konto w mBanku nie kosztuje nic, a ma chyba podobne parametry… Choć głowy nie dam. Ale na pewno mają hasła SMS, a hasło dostępu można sobie ustawić samemu (dowolna ilość znaków).

 2. Łukasz Sobek says:

  @olga – No ba. U mnie taka sytuacja, że następny wpłatomat mBank mam kilometry od domu. Deutsche Bank – 2 minuty. A konto w mBanku (eMax plus) ma oprocentowanie 4,10% lub 5% powyżej 50 tys.

 3. Magda says:

  W ofercie pisze:

  Jest napisane :P

  Ja mam konto w ING i również nie płacę nic. Nie mam hasła sms, ale moje hasło ma tyle znaków ile sobie ustawię. Inna sprawa jest taka, że za wypłaty z obcych bankomatów standardowo 5zł prowizji…

  PS Pierwszy raz komentuję, ale czytam regularnie :) fantastyczny pomysł na blog.

  Pozdrawiam.

 4. Łukasz Sobek says:

  @Magda – Dziękuję. Poprawione. :)

  Też mam konto w ING. Rzecz, która powstrzymała mnie przed założeniem konta Direct były opłaty. 9zł za wpłatę w kasie, a co gdy darmowy wpłatomat się popsuje (miałem już kilka takich sytuacji)? O prowizjach za wypłatę nie wspominam…

  Dziękuję za dobre słowo, ja również jestem bardzo zadowolony z efektów.

 5. olga says:

  Ja się przesiadłam na mBank z LukasBanku z powodu opłat właśnie. Wypłata z bankomatu nie ich – 5 zł, wypłata w oddziale banku – 5 zł. Jak mi kazali zapłacić 50 zł za nieodebranie karty, której nie mogłam odebrać z ich winy, wyniosłam się. Konto mam tam do dzisiaj, bo żeby zlikwidować konto, trzeba oddać kartę do konta, a karty nie dostałam…

 6. Łukasz Sobek says:

  Obsurd :(
  Na razie LukasBank nie leży w zakresie moich zainteresowań, może w przyszłości skuszę się na konto Mocno oszczędzające i to właśnie z powodu ograniczeń.

  A tak przy okazji – skoro nie masz karty, to co miesiąc naliczają ci 2zł za jej uzytkowanie. Jeśli rzeczywiście ci zależy na zamknięciu konta: Zastrzeż sobie nieistniejącą kartę (nic nie kosztuje) i spytaj się jaka jest procedura zamykania konta.

 7. Ignacy says:

  nie jestem zadowolony z tego konta. Na dzien dobry po uzyskaniu hasła dostępu byłem już do tyłu 5 zl. Wyciąg jest nieprzejrzysty (nie uwzględnia kazdej z osobna transakcji przy uzyciu karty przez co nie mozna się zorientować w swoich wydatkach), karta często nie działa – raz ci się uda zapłacić w sklepie, innym razem nie (zależy od cierpliwości kasjerki i ich systemu), bankomaty niby mają byc darmowe, ale nie jestem w stanie tego stwierdzić bo do tej pory za pomocą tej genialnej karty udało mi się tylko dwa razy pod rząd zawiesić bankomat na minutę. Przy tym koncie mbank to prawdziwe mistrzostwo, gdyby miał jeszcze darmowe bankomaty byłoby bardziej niż idealnie.

 8. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Współczuję – nic tak nie wkurza jak problemy z kontem i kartą. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że u nas jedynym problemem było przez kilka dni dziwne zachowywanie się strony bankowości internetowej, ale telefon z konsultantem rozwiązał sprawę.

 9. olga says:

  Em… Ignacy… mBank MA bezpłatne bankomaty… Wypłacasz bezpłatnie z Euronetu i z BZ WBK.

 10. wilku says:

  Korzystam z db Net i jesli jedynym kryterium wyboru jest bark oplat za konto, karte oraz bezplatne wyplaty z bankomatow to konto nalezy polecic. Wg mnie jednak to nie sa wystarczajace kryteria. Przy koncie internetowym, a takim jest db Net wazne jest jeszcze:
  - dostep do uslug bakowych z poziomu systemu transakcyjnego,
  - przejrzystosc systemu transakcyjnego,
  - szybka realizacja zlecen,
  - nowatorstwo rozwiazan systemowych
  W skrocie chyba tyle.
  Niestety w db Net nie spalnia zadnego z powyzszych oczekiwan.
  Przyklady? Oto one:
  - Oczekiwanie na karte potwierdzajaca transakcje – 3 tygodnie,
  - realizacja przelewow miedzy wlasnymi rachunkami trwa bardzo dlugo. Robiac przelew z konta oszczednosciowego na db Net 30.10 o godzinie 18:00 pieniadze znalazly sie na db Net dopiero 2.11 czyli w poniedzialek. Jesli w tym czasie ktos chcialby te pieniadze wyplacic z bankomatu to ma pecha. Konkurencyjne banki takie przelewy zawsze robia on-line. Dla mnie nie do przyjecia taki system,
  - realizacja przelewow zewnetrznych – 2 dni od czasu zlecenia czyli kolejna porazka,
  - system transakcyjny totalnie przestarzaly,
  - jelsi otwierasz nowy rachunek, nowa karte w banku, to z automatu nie widzisz tego w internecie, tylko musisz laskawie zadzwonic na infolinie zeby raczono Ci podpisc usluge, aby widoczna byla w systemie transakcyjnym.
  Minusow moglbym wymieniac wiecej. Mam porownanie do innych bankow, ktore w konfrontacji z Deutsche Bank wypadaja rewelacyjnie.
  Podsumowujac – wg mnie DB ma przestarzaly system na ktorym pracuje, stad tak kiepsko wypada obsluga internetowa. Dopoki system sie nie zmieni nie polecam nikomu db Net, kto ceni sobie szybkosc i bezproblemowosc

 11. krzysztof says:

  Chcę zmienić bank.Interesuje mnie podstawowe konto(i e-konto),bo pieniędzy mam raczej niewiele.Czytam i dalej nie wiem .Będę wdzięczny za rady i uwagi.Pozdrawiam.

 12. ww says:

  3 tygodnie na kartę? sprawdź kuriera ;)
  u mnie były obydwie karty po tygodniu

 13. olga says:

  @Łukasz Sobek: nie naliczają mi, bo ta karta nie jest aktywna. A procedura zamykania konta jest właśnie taka – trzeba oddać kartę do tegoż konta (która jest wtedy niszczona) i wypełnić wniosek. Ja nie mogę zamknąć konta, bo karta ma status istniejącej, ale nieaktywnej – więc żeby zamknąć, musiałabym ją odebrać i aktywować, i dopiero oddać do zniszczenia.

  Czyli sytuacja patowa.

 14. leilea says:

  Korzystam z db Net i jesli jedynym kryterium wyboru jest bark oplat za konto, karte oraz bezplatne wyplaty z bankomatow to konto nalezy polecic.

  Skusiłam się i wszystko jest super do chwili gdy mam zrobić przelew lub sprawdzić saldo po godzinie 18-tej …. Jak już zrobisz przelew, nie możesz się pomylić bo pomimo tego ,że jest oczekujący nie usuniesz go – a przepraszam, zdaniem Pani na infolinii można spróbować przed 8 rano – może się uda a może nie. Jak chcesz sprawdzić saldo – to lepiej poczekaj do 8 rano – wtedy masz pewność ,że będzie ono zgodne ze stanem faktycznym…. Jak już robisz przelewy wewnętrzne to nie licz na szybki transfer pieniędzy między kontami – niby w jednym banku a idzie do okoła świata chyba…

  Rozczarowanie , a szkoda.

 15. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Leilea: zgadzam się – a mogło być tak pięknie :(

 16. Michal says:

  Definicja:
  Bank to legalne okradanie ludzi za ich zgodą i przyzwoleniem.
  Właśnie byłem w trakcie wypełniania wniosku na DBNet, na sczęscie poczytałem.
  Dzięki wszystkim.

 17. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Michał, dość tyrudno jest “legalnie kogoś okradać”. Kradzież albo jest nielegalna, albo nie jest kradzieżą – banki po prostu maksymalnie korzystają z możliwości. Wrażenie jest jakie jest.

 18. Krystian says:

  Chce założyc konto internetowe. ale interesuje mnie takie za którego prowadzenia nie będe nic płacił,poprostu zero opłat. ktos moze polecić mi dobre konto w dobrym banku? poprostu chce mieć konto, któe nie będzie mi naliocząło ujemnych złotówek co miesiac za prowadzenie konta ani za rachunbek czy tez tranzakcje internetowe bądź wypłate z bankomatów.

 19. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Załóż sobie np. konto w mBanku.

 20. Mariusz says:

  Wszyscy polecacie m-bank ale ja miałem złe doświadczenia z tym bankiem. Jest też kilka haczyków, m. in. brak placówek. Wszystkimi procesami zarządza system informatyczny. Ze względu na chęć otrzymania kredytu w innym banku, musiałem zlikwidować karty oraz konto. I zaczęły się problemy nie mogłem zamknąć konta ponieważ nie zgadzał się podpis na umowie, a kto pamięta jak wygląda po kilku latach, system go odrzucał trzy razy. Dopiero po rozróbie, po 4 miesiącach zamknięto konto, nie ma z kim rozmawiać bo bank typowo internetowy. I co zrobisz jak nagle musisz zamknąć konto? Porażka. Dodatkowo brak możliwości wypłaty większej gotówki oraz bezpłatnej wpłaty, a to kosztuje. Wszelkie reklamacje rozpatrują ok 2 tygodni. I tu jest przewaga banku z oddziałami. Mam konto w PKOBP płace za nie prawie 10 zł ale nie mam problemu jak mam coś ważnego na szybko do załatwienia to po prostu idę i za chwilę jest załatwione. Ze względu na te opłaty też szukam tańszego konta. Alior odpada bo od lutego podwyżka, 5 zł za kartę, a potrzebuje dwie, oferta DB w moim przypadku wygląda interesująco, wszystko za free i są oddziały. Co do zabezpieczeń podobnie jest PKOBP, też login i hasło oraz kody zdrapki. Nigdy nie miałem z tym problemu odnośnie bezpieczeństwa. Są wady i zalety tego rozwiązania, np jesteś za granica, a twój tel nie działa? A karta tan ważna 2 lata.

 21. olgacecylia says:

  Mariuszu, chyba dawno z mBankiem nie miałeś do czynienia – owszem, placówki są. Nie jest to dokładnie to, co mają inne banki stacjonarne, ale da się tam załatwić różne papierkowe sprawy.

 22. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  @Mariusz – idealne konto istnieje tylko w bajce. Nastaw sie na to, ze wszedzie sa problemy.

  @Olga – ditto

 23. Fabian says:

  Mam pytanie – założyłem kilka dni temu konto w Deutsche we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej (swoją drogą – polecam, bardzo miła obsługa, wszystko poszło szybko i sprawnie) – czekam na listy z banku, i pytam – zależy mi na płatnościach kartą w internecie, wiem, że istnieje możliwość szybkich przelewów (‘Przelew z Deutsche Bank’, działa na tej samej zasadzie, co ‘mTransfer’), zapytałem w oddziale przed założeniem, gdzie mi powiedziano, że prócz tej opcji nie można kartą płacić w internecie. Wiem, że zawsze są rozbieżności i inaczej to wygląda w praktyce – tak więc, jeszcze raz – czy istnieje możliwość płacenia kartą Visa z chipem w internecie?

 24. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Z tego, co widziałem na wydruku o który poprosiłem panią z oddziału wynikało, że tak. Przy okazji spróbuję i zobaczę, czy to prawda.

 25. Fabian says:

  Co do płatności kartą w Internecie – wpadłem dziś do Oddziału na Wyzwolenia w Szczecinie (założyłem sobie konto pomocnicze) i zapytałem. Pani powiedziała, że sama nie wie. Gdy dzwoni, to z góry za każdym razem słyszy inną odpowiedź, sama nie chce mnie wprowadzać w błąd, a klienci się dzielą na tych, którym wychodzi płacenie kartą przez internet i na tych, którym się to oczywiście nie udaje. Usłyszałem, że trzeba próbować, bo sama woli płacić kartą kredytową – ta opcja działa bez zarzutu i nie ma z nią problemów.

  Zastanawia mnie tylko – jakiego typu to mogą być problemy, i czy Deutsche ma zamiar jakoś się z tym faktem uporać.

 26. Piotr says:

  Konto internetowe direct w ING moim zdaniem jest obecnie najlepsze i najtańsze. I jak ktoś chce kosztuje 0zł. Bank pobiera jedynie opłatę 2 zł miesięcznie za użytkowanie karty ale jak zapłacisz kartą w miesiącu za co najmniej 100zł bank nie pobiera opłaty. Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto w ing darmowe, przelewy darmowe. Mam to konto rok i jestem zadowolony. Nie interesują mnie opłaty w oddziale bo wszystko załatwiam przez internet. Broblemem jest jedynie wypłata gotówki z bankomatów innych banków bo jest opłata.

 27. Tomasz says:

  Deutsche Bank to gut bank. Ważne są darmowe wypłaty z BANKOMATÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. To rzadkość. Wcześniej byłem w koszmarnym banku – płaciłem jak za zboże – 11,5 zł miesięcznych opłat za konto……POLECAM db.

 28. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Nie jest aż tak różowo. A co do “Deutsche Bank to gut bank” – w języku niemieckim bank jest rodzaju żeńskiego. Przymiotniki w nominativie (1 przypadek) opisujące rzeczowniki rodzaju żeńskiego kończą się na -e, czyli powinno być “gute bank”. Gdyby Deutsche Bank rzeczywiście miał dobry serwis internetowy można by było powiedzieć, że konto jest dobre.

 29. godek says:

  I tak twierdzę, że DEUTSCHE BANK, mimo, że nie idealny to jest bardziej gut bank niż dawny mój “Żubrzyk”(drogi straszliwie – 11,5 miesięcznie za konto+opłaty za kartę). A co do gut bank to jakby to brzmiało gdyby ktoś powiedział “gute bank”. Strasznie.

 30. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  brzmiało by poprawnie :) A co do żubrzyka to się zgodzę, drogo i standardowo.

 31. VW_VW says:

  A co do “brzmiało by”, to by po czasownikach piszemy razem, czyli brzmiałoby, a przed czasownikami oddzielnie – by brzmiało.
  A co do banków – zastanawiam się nad mbankiem i deutsche – który wybrać?

 32. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Dziękuję – jakaś lampka ostrzegawcza w głowie się zapaliła, ale skrzętnie ją zignorowałem :). Co do DB i mBanku, to zależy do czego potrzebne Ci jest konto. Ja mam jedno i drugie – do operacji internetowych korzystam z mBanku (bo DB jest toporny) a wypłaty z bankomatów robię za pomocą karty do dbNET (bo nie muszę szukać bankomatu danego banku).

 33. Chronos says:

  Ja akurat przestałem się zachwycać DB. Po raz trzeci próbuję już wyłączyć papierowe wyciągi a te jełopy ciągle mi je przysyłają. Ręce opadają. Poza tym konto jest w pełni offline-owe, czyli wszelkie ruchy na koncie są widocznie ze sporym opóźnieniem. Dla mnie to porażka. Brak haseł SMS powoduje, że nie da się zrobić przelewów nie mając przy sobie karty kodowej. Dla mnie to absolutnie nie do przyjęcia. Większość banków w
  Polsce taką opcję oferuje w standardzie. Dziwi fakt, że DB nie. Moim zdaniem podzielą los Wolkswagenbank Polska, który też przestał się liczyć ze względu na cholernie upierdliwy sposób obsługi konta

 34. piotr says:

  ciekawe,nikt nie napisał ani słowa o inteligo.
  pomimo opłat za przelewy i wypłat z “obcych” bankomatów wydaje mi się ,że jest zupełnie przyzwoite.Szczególnie podoba mi się usługa powiadamiania sms-em o wszelkich ruchach na koncie ( oczywiście nie za darmo ) przychodzi wypłata na konto , albo żona robi zakupy to wiem gdzie aktualnie jest i ile wydaje ! poza tym z kartą Inteligo przejechałem kawał świata i niiiigdy mnie nie zawiodła.
  więc zakończmy może tą dyskusję, że coś jest za darmo.
  wszyscy wiemy ,że tak nie jest bo te opłaty w tej czy innej formie są ukryte albo serwis jest “podłej jakości” i w tedy czeka się na przelew 2 dni albo jeszcze coś. Ja to widzę tak: na mercedesa mnie nie stać ale konto mogę jak mercedes ,a to kosztuje.

 35. Marcin says:

  Nie tylko na inteligo masz takie powiadamianie. W aliorze i lukasie jest to samo. Niedawno założyłem konto w db, skusił mnie brak opłat, ale kiedy zobaczyłem ten cały “dostęp” internetowy to niemile się zdziwiłem. W wielu bankach miałem konta, ale w db rzeczywiście jest kiepsko, szczególnie aktualizacja i przelewy między kontami w tym samym banki :(

 36. Mariusz says:

  No więc, skusiłem się i założyłem konto w DB. Procedura założenia przez internet trwała ok. tygodnia, karty kolejny tydzień. Osobiście nie polecam tej opcji ze względu na długi czas aktywacji i kuriera, z którym trzeba się umówić na konkretną godzinę, konto wspólne, potrzebne dwie osoby, problem z wcześniejszym wyjściem z pracy. W takim przypadku lepiej iść do oddziału w wolnej chwili i załatwić sprawę zwłaszcza, że nie ma kolejek. Karty debetowe visa z procesorem, nie miałem przez 2 m-ce używania żadnych problemów z płaceniem i bankomatami. Serwis internetowy rzeczywiście toporny i mało przejrzysty, kiepska i uboga szata graficzna mam porównanie do millenium i pkobp, zdecydowanie do poprawy. Wykonane transakcje aktualizują się po zrealizowaniu zlecenia, nie są online, więc jak się za jednym zamachem wykonuje kilka opłat to nie wiadomo ile jest jeszcze kasy na koncie. Aktualizacja trwa ok. 15 min. a informacją jest aktualne saldo. Jeśli chodzi o możliwości, to oprócz konta oszczędnościowego jest jeszcze możliwość kupna funduszy, a od niedawna możliwość doładowania telefonu. Reasumując, dobre konto dla przeciętnego Kowalskiego, jako ROR warte zainteresowania. Toporny serwis internetowy rekompensuje zerowa opłata za konto i przelewy oraz w moim przypadku wypłaty z bankomatów.

 37. wloczykij says:

  Witam
  Konto mam od 2tyg więc kilka spostrzeżeń.Kurier odwiedził mnie po 2 dniach od złożenia wniosku, karty dostałem po kolejnych 4dniach więc, 6dni nie uważam za długo.Plusy na pewno to brak opłat za bankomaty. Opłaty w sklepach też bez problemów. Po wpłaceniu na konto pieniędzy w oddziale, kwota od razu dostępna (bez opóźnień)…ale przelewy mają opóźnienia!! A dokładniej od wczoraj rana nie mam potwierdzenia przelewu pieniędzy na dotpay… co za tym idzie brak możliwości transakcji. To samo tyczy się doładowania telefonu które od paru dni nie swankuje (nie działa). A i co do opłat kartą to tak jak przedmówca pisał księgowanie u mnie następuje 2dni po tranzakcji,co prawda po ok4h odliczane są koszta transakcji ale nie wiemy za co póki nie zaksięgują.

 38. Grzegorz says:

  Moje spostrzeżenia:
  - konto do obsługi internetowej, z intuicyjnym systemem on-line – mBank – eKonto
  - konto z bezpłatnymi bankomatami – Deutsche Bank – dbNET
  - karta kredytowa, która zawsze działa – Citibank – Silver

  Posiadam wszystkie te produkty i jestem zadowolony – oczywiście gdyby mBank pozwalał na wypłaty ze wszystkich bankomatów za mniej niż 5 zł/mc to byłoby idealnie, tymczasem mam dbNET. Faktycznie, przelewy mają lekkie opóźnienia, ale nieprawdą jest, że nie są księgowane szybko – u mnie normalnie jak są sesje w banku, więc nie ma z tym problemu – nie słuchajcie tego, co piszą o systemie, że nie działa, czy że księguje przelewy przez 2 dni (może przelew był w weekend to i tak by ie wyszedł w weekend).

 39. Przemek says:

  Witam!
  Założyłem konto db net,przez internet.kurier zjawił się po 4 dniach,po kolejnych dwóch otrzymałem wiadomość mail że konto zostało aktywowane,w tym samym dniu dostałem kartę płatniczą,aktywowałem ją przez tel zgodnie z instrukcją banalnie proste trwało to jakieś 3 minutki.i aktywacja dostępu internetowego też jak wyżej jakieś 3 minutki.WCHODZĘ NA STRONKĘ LOGUJE SIĘ DO SERVISU I! WYSKAKUJE INFO SERVIS INTERNETOWY NIEDOSTĘPNY!!PORAŻKA!
  Napiszę za parę dni jak sprawa wygląda z płaceniem tą kartą i wypłatami z wszystkich bankomatów.no i oczywiście czy uda mi się zalogować do konta.

 40. Falkon says:

  Założyłem konto db net, przez internet. Kurier zjawił się po tygodniu. Tego samego dnia próbowałem aktywować dostęp telefonicznie, ale uzyskałem informację, że muszę czekać na potwierdzenie mailowe. Po 2 tygodniach przyszła karta TAN, po kolejnych 3 dniach karta bankomatowa. Nie dostałem w ogóle maila potwierdzającego, że konto zostało aktywowane. Pomimo tego, zadzwoniłem ponownie aktywować konto – tym razem bez problemu.
  # Pierwsze zaskoczenie po zalogowaniu to spora lista komunikatów do przeczytania, której efektem oznaczenia jako przeczytane był komunikat bankowy o niedostępności usługi.
  # Drugie zaskoczenie to informacja o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego, zgodnie z umową miało to być 4,25% jednakże w systemie widnieje 0,00%. Wysłałem zapytanie w tej sprawie i następnego dnia otrzymałem odpowiedź, iż 4,25% pojawi się po pierwszym przelewie.
  Dokonałem więc pierwszego przelewu Z rachunku osobistego NA rachunek oszczędnościowy (przelew WEWNĘTRZNY). I…
  # Trzecie zaskoczenie – przelew niby się wykonał poprawnie, jednakże nie widać tego w stanie konta, na osobistym nadal mam pełną kwotę, na oszczędnościowym okrągłe zero, a oprocentowanie oszczędnościowego nadal 0,00%. I co gorsza, nie założyła się blokada na osobistym na kwotę przelaną. Co teoretycznie oznacza, że przez nieuwagę można zlecić przelewy na kwotę większą niż posiadana, tworząc debet.

 41. Martyna says:

  Przemku,
  daj znać co się okazało z twoim serwisem internetowym ponieważ ja mam to samo.
  Karty z kodami jeszcze nie dostałam, do bankomatu tak, aktywowałam konto no ale widzę, że z serwisu nici.

 42. Przemek says:

  Poszedłem do banku zgłosiłem że nie działa mi konto internetowe,pan zadzwonił przymnie do servisu,podał mi pana servisanta do telefonu,2 minutki i wszystko odblokowali.Konta używam już ponad miesiąc i jestem zadowolony,nic mi po miesiącu nie zabrali z kona za żadne przelewy i wypłaty z różnych bankomatów,więc jak dla mnie to idealna sytuacja KONTO DARMOWE.Jedyny minus to Gdy robimy np 5 operacji dziennie,to system internetowy nie odlicza nam od razu tych wypłat z konta,pojawiają się dopiero na 2 dzień.

 43. anna says:

  witam ja mam pytanko czy jak dostałam karte debetowa z banku dbnet to moge wejsć na debet do ilu kto sie miejwiecej orietuje

 44. Portfel Domowy (Łukasz) says:

  Anna – kartą debetową pobierzesz tylko tyle pieniędzy ile masz na koncie. Żeby wydawać cudze pieniądze potrzebujesz karty kredytowej lub debet odnawialny na koncie.

 45. Jasmine says:

  Niby Deutsche a taki szajs. chciałem założyć w lutym konto easy net – pojechałem specjalnie do placówki aby się dowiedzieć że tylko mogę założyć przez kuriera. Po 2 tygodniach zjawił sie kurier ale był błąd w danych osobowych. Po kolejnym tygodniu zadzwonili żeby jechać do najbliższej placówki i to już bo w ciągu tygodnia zamkną konto. W międzyczasie dostałem karty. Totalny chaos. Polecam mbank – jedyny minus to opłaty za bankomaty.

 46. Fabian says:

  Jasmine – w internecie jest informacja, że konto dbnet można tylko i wyłącznie założyć za pośrednictwem kuriera. Ja założyłem konto, od razu, kiedy weszło do oferty – jeszcze w oddziale, we Wrocławiu, na Legnickiej. Wszystko miło, sympatycznie, szybko, uporządkowanie. Mam też mbank, ale nie korzystam za dużo. Pomimo tego, że system jest toporny, to już się przyzwyczaiłem.

 47. andrzej says:

  “Kartą czipową do konta dbNET można robić zakupy przez Internet”
  Może ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to wygląda?To trzeba mieć do komputera czytnik kart specjalny?

 48. Przemek Ś. says:

  A ja polecam wszystkim LUKAS BAnk. Mam tam e-konto Student. O zł za prowadzenie konta, 0zł za tokena (jeżeli wykonam jeden przelew w miesiącu), a opłata za kartę 1,5 zł (chyba, że suma transakcji bezgotówkowych w miesiącu powyżej 300zł, to wtedy opłata za kartę nie jest pobierana). Mam darmowy Rachunek Oszczędzam, 3,5%, niestety podatek Belki jest pobierany.. Pierwsza wypłata w miesiącu z rachunku oszczędnościowego bezpłatna. Jedynym problemem są bankomaty, ponieważ jest ich dosyć mało – w tym koncie, które ja mam, mogę wypłacać bez prowizji tylko w Bankomatach LUKAS Banku oraz BZ WBK, a Euronetu już nie… Chciałem zamienić to konto na rachunek w dBanku ze względu na wyższe oprocentowanie rachunku oszczędnosciowego oraz bazpłatne wszystkie bankomaty, ale po przeczytaniu waszych postów doszedłem do wniosku, że nie warto. W LUKASIE mam bezpłatnego tokena, szybkie transakcje pomiędzy własnymi rachunkami, no i zero problemów z kartą debetową (a że nie wszystkie bankomaty darmowe, to nie szkodzi – przecież można w sklepach płacić kartą debetową bez prowizji) ;)
  Pozdrawiam :)

 49. Fabian says:

  Drogi ~Andrzeju – płatność kartą przez internet polega na wpisaniu na stronie płatności (po wybraniu opcji płatności kartą kredytową/debetową) danych z karty. Wybiera się organizację karty i w szyfrowanym połączeniu przekazuje się do operatora płatności numer karty, kod CVV/CV2 z odwrotu i wpisuje się swoje imię, nazwisko oraz adres, którego nie ma na karcie, natomiast zna go Twój bank. Transakcja jest weryfikowana i wynik tejże autoryzacji jest przekazywany do sklepu, na Twoim koncie zostaje zablokowana kwota płatności, która schodzi po pewnym czasie. Autoryzacja trwa kilka chwil. Bardzo przydatne, np. na pewnym portalu aukcyjnym – płatności są szybkie i pewne.

 50. pijok says:

  Zamowilem konto DB Net przez telefon w piatek, dzis (sroda) ma przyjsc do mnie kurier z przesylka, powiem jak bylo, ale z komentarzy wynika ze nie ma szłu, szkoda bo wahalem sie miedzy mbankiem a wlasnie dB -_-.

  a mam jeszcze pytanie: czy to konto oszczednisciowe jest obowiazkowe? bo ja miesiecznie dostaje 200zl na konto i tak naprawde oprocz konta internetowego do drobnych przelwów (WoW) inne nie jest mi potrzebne.

 51. Jarek says:

  Mogę tylko potwierdzić, że w tym roku dzięki karcie dbNet w Turcji wyciągałem pieniądze z bankomatów bez prowizji. Duży plus;)

 52. pijok says:

  wczoraj dostalem numer NIK, dzis przyszla karta TAN, so far so good, zobaczymy kiedy przyjedzie karta VISA i jak pojdzie rejestracja tego wszystkiego.

 53. Magu says:

  Też miałam problem z niedostępnym serwisem internetowym. Wystarczy zadzwonić na infolinię i babka od razu załatwia problem.

 54. Zenon says:

  Konto internetowe w db bank to wielka lipa od 25.08 do dzisiaj tj.14.09 nie widać historii rachunku , a służby
  techniczne banku odpowiadają ,że naprawa potrwa kilka tygodni i mają klienta w …..

 55. pepegzgumy says:

  W sobotę 25.09 złożyłem wniosek przez internet. W poniedziałek otrzymałem potwierdzenie z DB o wysłaniu dokumentów DHLem. We wtorek wizyta kuriera po wcześniejszym umówieniu na konkretną godz. Dzisiaj (czwartek) otrzymałem potwierdzenie z DB o otwartym rachunku. Od razu poprzez teleserwis aktywowałem dostęp elektroniczny do konta. Wszystko odbyło się błyskawicznie(weryfikacja klienta i nadanie kodu dostępu) Witryna jest przejrzysta. Wystarczy skorzystać z dostępnych ustawień i wyrzucić niepotrzebne opcje. Teraz czekam na przesyłki z kartami.

 56. bienio says:

  dbnet nie jest aż tak złe ale faktycznie, opcja przelewu miedzy własnymi kontami – porazka, 3 i kolejny przelew z konta oszczednosciowego kosztuje – porazka, brak hasel sms – da sie przezyc, karta tan daje rade, masz ją w portfelu to masz ją przy sobie, interfejs, no coz, jeszcze mu duzo brakuje do mbankowego. ja do db przeszedłem z mbanku, nie lubie banku w którym klientowi z 12 letnim stazem i dobrymi jak na nasz kraj zarobki mówi sie fuck off jak chce od banku kredyt. ich system bankowsci internetowej jest naprawde swietny, call center tez, ale polityka kredytowa to totalne zero, a zakladam ze po to jestem klientem banku zeby miec w nim dobrą historie i łatwosc w uzyskaniu kredytu. Polbank tez szczerze odradzam, byłem, zadłuzyłem sie, spłacam i nie wróce.

 57. Zd@vE says:

  Ja założyłem konto w DB , kurier przyjechał do mnie pod pracę a po tygodniu miałem obie karty, staram się pamiętać o zakupach minimum raz w miesiącu kartą i konto mam za całkowite 0pln , przelewy faktycznie idą do 2 dni ale to nie jest jeszcze taka masakra w końcu konto mam za 0pln muszą coś z tego mieć, w dodatku kartą można dokonywać zakupów przez internet! mnie osobiście brakuje haseł sms i potwierdzeń smsem ruchów na koncie ale może to się zmieni ? Pozdro…

 58. Basidrak says:

  mBank też rewelacją nie zawiewa, mąż od kilku lat ma tam konto osobiste, ale jeśli chodzi o zmianę parametrów na konto wspólne to tu się temat urywa. Pomimo informacji na str., że konto można za pomocą jednego telefonu przekształcić na wspólne-to jest nie do zrobienia. Okazuje się, że jedyną możliwą opcją jest pozostawienie konta osobistego a dla 2 użytkownika (żony) ustanowienie pełnomocnictwa, do tego stopnia poprane, że przy każdej płatności mogę być proszona o przedstawienie tego pełnomocnictwa. Jeszcze tak na tym świecie nie było, żeby gdzieś nie stała * i ten malusi druczek się nie pojawił. A co do konta dbnet to myślę, że najlepsza dostępna oferta darmowych bankomatów i płatności – bo 1 w m-cu na pewno każdy dokonuje.

 59. Zbigniew says:

  WIELKIE rozczarowanie wynikające z doświadczenia

 60. Przemysław says:

  Zastanawiam się tylko z czym to doświadczenie.. Z edukacją?! Nie sądzę. Zdanie typu: “On jest głupi. Bo ja wiem lepiej”. Nic Zbigniewie nie wynika z Twojej arcy krótkiej wypowiedzi :P Może byś się podzielił tymi doświadczeniemi, bo aż ciekawy się zrobiłem xDD

 61. Marek says:

  Mam konto w Toyota Bank , który to bank bardzo polecam.Prowadzenie konta,przelewy bez opłaty.Najlepsza bankowość elektroniczna z jaką się do tej pory spotkałem.
  Nie polecam DB Banku miałem z nimi sporo kłopotów i zrezygnowałem z ich usług. Pozdrawiam wszystkich

 62. Gosia says:

  a ja mam konto w DB i jestem bardzo zadowolona – bezpłatnie, co cieszy biednego studenta:)

 63. CtqSrtq says:

  Witam Wszystkich. Fajny blog.
  Ja założyłem konto dbNET bez problemów (Szczecin) przez internet. Konto miało służyć jako awaryjne. Stwierdziłem że kiedy mBank nie działa to muszę mieć zapasowe.
  Chciałem zasilać konto PayPal przelewem wewnętrznym bo to niby też DB. Okazało że nie. PayPal to DB Polska a dbNet to DB S.A. więc zasilam z mBanku. Teraz kiedy PayPal udostępnił szybki przelew zasilenie trwa 3 minuty i nie ma znaczenia czy to po 18 czy weekend a z DB 3 dni.
  Porażka nr 1.
  Zdrapka mnie denerwuje bo to jakiś oldskul w dobie sms’ow. Porażka nr 2
  Przed chwilą zrobiłem przelew za zakupy. Sprawdzam na koncie a tu nie ubyło. Zrobiłem jeszcze raz i przez przypadek wlazłem z zakładkę Przelewy odroczone. Ha i tu niespodzianka – 2 przelewy wiszą. Nie można wycofać. Telefon na infolinie. Czekanie 10 min (mam darmowe). Pani oświadczyła że nie dam rady anulować i że ona też nie może.
  Porażka nr 3.
  Jak potrzebujecie szybkie i w miarę nowoczesne i darmowe konto to mBank bez 2 zdań.

 64. Moja opinia says:

  Konto bardzo tanie w uzytkowaniu.
  Jedno mnie ciekawi czy nie zmienia taryfy oplat i prowizji tak jak deklarowali do 2013 r.?

 65. Moja opinia says:

  bardzo dobre tanie konto

 66. MS says:

  Ja opowiem moją historię. Na początku kwietnia złożyłem wniosek przez internet w celu założenia konta DBNet. Podpisanie umowy przebiegło bez problemów bo już po trzech dniach. Po tygodniu otrzymałem kartę TAN. Aktywowałem konto i kartę TAN. Natomiast karty płatniczej nie było. Po kolejnym tygodniu zadzwoniłem na infolinię. Pani z infolinii stwierdziła,ze moja karta nie została wogóle wydana i że powinienem zgłosić się do oddziału banku w celu wyjaśnienia sytuacji. Trochę to bez sensu, bo konto można założyć tylko przez internet, a reklamację miałem załatwić osobiście. Ale nic to – pomyślałem, że zadzwonię tam najpierw. Tak jak myślałem, pani w oddziale nic nie mogła zrobić, jedynie tylko sprawdziła czy na pewno we wniosku o założenie konta zaznaczyłem czy chcę kartę płatniczą ( umowę miałem przed sobą i odróżniam kratkę zaznaczoną od niezaznaczonej). Wykonuję więc następny telefon na infolinię – tam pani mówi, że skoro na wniosku jest wszystko w porządku, to ona już wysyła dyspozycję wydania karty. Na kartę miałem czekać maksymalnie 14 dni. W międzyczasie korzystając z opcji wysyłania wiadomości do banku z konta, wysłałem zapytanie o moją kartę – odpowiedzi nie otrzymałem wogóle. Dziś właśnie minęło owe 14 dni, karty nie ma, wiec dzwonię na infolinię. Tam pan stwierdza, że do mojego konta karta nie została wydana i pyta czy na pewno zaznaczyłem we wniosku, że chcę kartę! Opowiedziałem mu sytuację sprzed dwóch tygodni i pan stwierdził, że pani która niby wysłała dyspozycję wydania karty nie miała nawet takiej możliwości! Stwierdziłem, że to już jest robienie sobie jaj z klienta. Moje następne pytanie dotyczyło likwidacji konta, co też jutro uczynię. Poszukam innego banku, gdzie nie będzie miało się klienta w … głębokim poważaniu. Jednym słowem – NIE POLECAM!

 67. Michał says:

  Zawiódł mnie Deutsche Bank – mam konto DBNet i w tabeli opłat i prowizji jest napisane, że jeżeli raz w miesiącu dokonam płatności kartą to nie płacę 5 zł za kartę. Rzadko korzystam z tego konta ale staram się przynajmniej raz-dwa razy w miesiącu zapłacić kartą w sklepie. I co? Czy płacę kartą czy nie 5 zł mi ściągają z konta!!! Jak się kapnąłem, że mnie kantują to zadzwoniłem na infolinie i pani powiedziała, że ewidentnie jest to wina banku bo ona sama widzi, że były płatności karta a opłata została pobrana. Pani przyjęła reklamację i czekam już dwa tygodnie na…no właśnie: żadnej reakcji z ich strony…

 68. Jag says:

  od kilku lat mam konto w mbanku (zalety: niezły serwis transakcyjny, szybkie, hasła SMS, bezpłatne – ale tylko do sierpnia:( A ja mieszkam w dziczy i korzystam z konta internetowo. Nie mam gdzie płacić kartą, więc wypłacam raz w miesiącu pieniądze z bankomatu jak emeryt. Teraz będą mnie za to kasować 2 zł/mies. Trafiłam na ten blog szukając na co można zamienić mbank. DB i ING mnie nie przekonują – dzięki za Wasze opinie:) Jeśli ktoś może mi poradzić darmowe, internetowe i sprawne konto chętnie skorzystam.

 69. djbob says:

  powiedzcie prosze, czy do banku mozna dodzwonic sie tylko przez nr 0801***** czy maja tez wersje komorkowa- platna?

 70. djbob says:

  czy osoby, ktore zalozyly konto w w ostatnich miesiacach 2011 moga powiedziec, czy nadal tak beznajdziejnie dziala konto internetowe, a panie telefonistki niewiele wiedza, a za to nic nie potrafia zalatwic w DB ?

 71. magda says:

  A nie orientuje się ktoś jak jest w wpłatami na konto? Placówek jest dośc mało wiec jak jeszcze można dokonać wpłaty na konto osobiste?

 72. WEBzky says:

  Założyłem konto dbnet w związku z wprowadzeniem opłaty za kartę w mBanku. Jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach rządzą:)
  mBank zostawiam sobie jako konto do płatności online – mTransfer przyda się na allegro i do sklepów internetowych.
  System internetowy dbNet faktycznie pozostawia sporo do życzenia, ale krążą plotki, że mają wprowadzić hasła SMS. Oby się sprawdziły.
  Zresztą ich całemu systemowi bankowemu przydałby się lifting…

 73. Woodi says:

  Jest teraz nowa oferta w Alior banku “Alior bez opłat”(czy jakoś tak), płaci się jednorazowo 10zł za wyrobienie karty płaskiej, później już wszystko jest darmowe. Jedyny minus- bankomaty darmowe tylko 2: cash4you, euronet.

 74. GG says:

  Założyłem i niestety po kilku miesiącach rezygnuję. Bankomaty są darmowe, ale… Zobaczyłem w historii, że cały czas pobierało mi za nie prowizje. Za każdą wypłatę od 4 do 6zł. Nie zauważyłem ubytku do czasu. Poinformowano mnie, że błąd systemu. Kasę oddali, ale moim zdaniem to świadome. Nie każdy zauważy, że ubyło, bo kilka zł co tydzień to nie majątek. Przykro mi, ja się z nimi rozstaję.

 75. Bogdan says:

  Próbowałem załozyć konto internetowe w dbNET ale się nie dało poniewarz byłem kiedyś pełnomocznikiem do lokat mojego taty i nie podałem wtedy mojego numeru telefonu a we wniosku internetowym podałem.Pani z infolini db kazała mi zgłosic się DB w ciągu 7 dni i zrobić korekte w systemie a bank jest czyny do 17 a ja praczuje do 18 ??????

 76. rafał says:

  No to lipa a myślałem że zaoszczędzę parę groszy mam konto w PKO BP SA mimo opłat jestem z niego zadowolony ponieważ przelewy przechodzą bardzo szybko witryna jest przejrzysta i intuicyjna karty kodów jednorazowych do zatwierdzania transakcji przychodzą regularnie po ustaleniu od jakiego nr kodu ma być przysłana następna zamiast kart można wybrać token,historia rachunku jest również dostępna on line ,można też śledzić poczynania na karcie kredytowej której akurat w tym banku nie polecam.za wypłaty kartą płatniczą z bankomatów PKO BP się nie płaci w obcych tak minimum 5 zł chyba .konto ma jeszcze wiele innych opcji jak usługi maklerskie ubezpieczenia ,doładowania telefonów fundusze inwestycyjne itd no niestety za to wszystko trzeba płacić roczne utrzymanie konta ipko to około 250 zł i nie wierzcie w Szymonowi M co mówi w reklamie bo pewnie nawet nie wie co mówi jeśli chodzi o darmówki.Oczywiście są darmówki ale trzeba spełniać konkretne kryteria.

 77. Arkadius says:

  Dzisiaj chciałem zamówić kartę debetową w mbanku. Zakładam wniosek i na etapie wyboru karty zatkało mnie…Visa Electron PayWave i Mastercard Debit Pay Pass i jakieś gówno mPykacz – każda z nich za 39,99zł ?!?! Co się stało z darmową kartą debetową?

  Mam pytanie do uzytkowników db24.net:
  - Jaka jest roczna opłata za korzystanie z karty kredytowej, jaki jest okres grace period, oprocentowanie na karcie (mBank 21%)
  - Jakie jest oprocentownie kredytu gotówkowego?

 78. klient dbnet says:

  Zalozylem konto w dbNET bez zamawiania karty. Po 2 miesiacach uzytkowania chcialem zamowic debetowke.
  I tu ZONK!
  Nie da sie zamowic karty debetowej bez wizyty w oddziale oddalonym o ponad 100km.
  Bank internetowy? raczej kpina!!

 79. Lucyna says:

  Beznadziejny bank! Tylko zarabiają na infolinii, bo ciągle im coś nie działa. Najpierw mieli problem z kartą debetową. Dotarła do mnie dopiero czwarta! karta. Teraz z kolei żadnej transakcji nie mogę ustawić, bo wywala mi ‘błąd wysyłania sms’. Odradzam bank i żałuję, że wzięłam tam kredyt, bo tylko problemy robią i kasę na telefony się marnuje.

 80. Ola***** says:

  Ja mam konto w Volksbank dla dzieci od 12lat.Uzywam ja w polsce i place 9 euro z wyciagu z bankomatu .

 81. dociekliwy says:

  a czy ktos wie po jakim czasie przestaja wisiec te ich magiczne “przelewy odroczone”???

 82. Tomasz says:

  Mam konto w Deutsche od 2 tygodni i już poważna awaria. “Błąd wysyłania sms” i nie mogę zrobić żądnej transakcji.

 83. zmeczonypopracy says:

  Konto założone 21.12.12, kurier 27.12.12, karta 29.12.12. Aktywacja przez teleserwis porażka, ponad 15 min. Najpierw zajęta linia. Później problemy z aktywacją karty, problemy z podaniem kodu dostępu. Jakoś się udało. Taka porada: jak wpisujecie kod dostępu czy pin do karty w telefonie, wpisujcie cyfry bardzo powoli, jeśli zrobicie to za szybko będziecie tak wprowadzać w kółko.

Leave a comment